Profesor Tadeusz Kaczorek w światowym rankingu najlepszych naukowców The World’s Top 2%

19-10-2022
Profesor Tadeusz Kaczorek trzyma w rękach otwartą teczkę z dokumentami

Z dumą informujemy, że Profesor Tadeusz Kaczorek znalazł się w prestiżowym gronie TOP 2% (The World’s Top 2%) najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

Ranking został opracowany przez analityków z Uniwersytetu Stanforda oraz wydawnictwa Elsevier i firmy SciTech Strategies. Lista rankingowa zawiera uszeregowane nazwiska 2% najlepszych naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.

Opracowana ogólnodostępna baza danych najwyżej cytowanych naukowców, dostarcza ustandaryzowanych informacji na temat cytowań artykułów, indeksu h, indeksu hm skorygowanego o współautorstwo, cytowań artykułów w oparciu o współautorstwo oraz wskaźnika złożonego (c-score)

Oceniana jest całość dorobku naukowego poszczególnych badaczy ze wszystkich dziedzin nauki według indeksu bibliometrycznego, który uwzględnia takie kryteria jak: Indeks Hirscha, liczbę cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor, miejsce i rolę na liście autorów (pierwsze, ostatnie miejsce) Oddzielne dane są pokazane dla całego okresu kariery i oddzielnie dla pojedynczego wpływu z ostatniego roku.

Pierwszy wykaz obejmuje ocenę całej kariery naukowej. Wśród blisko 196 tysięcy ocenianych naukowców prof. dr hab. inż. Tadeusz Kaczorek znalazł się na 25 664 miejscu (pod względem wszystkich cytowań). Drugi wykaz obejmuje ocenę dorobku naukowego z 2021 roku. Wśród ponad 200 tysięcy nazwisk Profesor Tadeusz Kaczorek znalazł się na 45 471 (pod względem wszystkich cytowań).

Ponadto, w obu rankingach pod względem wszystkich cytowań Profesor Tadeusz Kaczorek znajduje się najwyżej w rankingu wśród wszystkich naukowców wyróżnionych z Politechniki Białostockiej.

Listy wyróżnionych naukowców znajdują się na stronie Elsevier.

Serdecznie gratulujemy!