Prof. Tadeusz Kaczorek uhonorowany Medalem Honorowym Gabriela Narutowicza

10-10-2022

Prof. Tadeusz Kaczorek, zdjęcie portretowe.Akademia Inżynierska w Polsce nadała prof. dr hab. inż. Tadeuszowi Kaczorkowi Medal Honorowy Gabriela Narutowicza. Uroczystość miała miejsce 15 września 2022 roku. Medal ten jest dowodem uznania dla wkładu prof. Tadeusza Kaczorka w rozwój techniki tak w Polsce jak i w skali światowej.

Obchodzący w tym roku swoje dziewięćdziesiąte urodziny prof. Tadeusz Kaczorek rozpoczął pracę zawodową w roku 1956, po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej. Był wieloletnim pracownikiem Wydziału Elektrycznego tej uczelni. Dodatkowo od 1986 roku był związany z Polską Akademią Nauk. Od 2003 roku pracuje na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Jego działalność naukowa jest zorientowana na zagadnienia automatyki oraz elektrotechniki, ze szczególnym uwzględnieniem teorii sterowania i teorii układów dynamicznych. Wniósł bardzo znaczący wkład w rozwój badań nad dyskretnymi układami dynamicznymi o wielu zmiennych niezależnych, układami osobliwymi, układami o pochodnych rzędu ułamkowego oraz dodatnich układów dynamicznych, dla których przedstawił oryginalne, jednolite ujęcie teoretyczne. Jego prace naukowe zostały opublikowane przez szereg prestiżowych wydawnictw i są często cytowane przez innych badaczy. Wyniki tych prac znalazły też zastosowanie w wielu dziedzinach techniki. To właśnie legło u podstaw decyzji Akademii Inżynierskiej.

Dyplom medalu Gabriela Narutowicza dla prof. Tadeusza Kaczorka.