Robotyzacja procesów przemysłowych

12-09-2022

Do 14 listopada 2022 roku trwa rekrutacja na studia podyplomowe – Robotyzacja procesów przemysłowych.

Koszt studiów (łącznie dwa semestry): 6000,- zł/osobę przy minimum 12 uczestnikach.

Studia są zarejestrowane w Bazie Usług Rozwojowych. Więcej informacji

Kandydaci mogą ubiegać się o dofinansowanie części kosztów w programie „Bony na Szkolenia”.

Uczestnikiem studiów podyplomowych może być osoba, która posiada kwalifikację pełną co najmniej na poziomie szóstym PRK, uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie).

Uczestnicy zapoznają się z metodami i językami programowania robotów, sterowników PLC, systemów pomiarowo-kontrolnych, systemów wbudowanych. Poznają zagadnienia zdalnego zarządzania i komunikacji w systemach zrobotyzowanych. Zdobędą umiejętności przygotowania projektu robotyzacji procesu produkcyjnego lub technologicznego, doboru programowania i integracji niezbędnych systemów i/lub urządzeń pomiarowych, sterujących, wykonawczych i komunikacyjnych. Nauczą się programować zadania robotów przemysłowych.

Absolwenci zostają przygotowani do pracy polegającej na robotyzacji procesów produkcyjnych i technologicznych w różnych gałęziach przemysłu. Szczegółowe informacje o studiach można znaleźć na stronie Wydziału Elektrycznego PB