inż. Józef Szymelewicz Mistrzem Innowacji w konkursie KOKOS

10-06-2022

W dniach 3-5 czerwca 2022 roku odbył się Konkurs Konstrukcji Studenckich (KoKoS), organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Celem konkursu KOKOS jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, skonfrontowanie ich prac z wymagającym światem biznesu oraz pomoc w komercjalizacji projektów oraz pozyskaniu inwestorów. KOKOS to również możliwość integracji studentów z przedstawicielami świata biznesu, nauki i techniki, a także popularyzacja idei innowacyjności i wynalazczości.

Student Wydziału Elektrycznego i młody utalentowany konstruktor inż. Józef Szymelewicz otrzymał nagrodę specjalną „Mistrz innowacyjności” w kategorii za najbardziej innowacyjną konstrukcję, którą został robot do zwalczania stonki ziemniaczanej.

Nagrodzona konstrukcja jest wynikiem pracy dyplomowej pt: „Projekt i wykonanie robota mobilnego do usuwania Leptinotarsa decemlineata z uprawy ziemniaka”, której promotorem jest dr inż. Roman Trochimczuk z Katedry Automatyki i Robotyki Wydziału Elektrycznego.

Inż. Józef Symelewicz skomentował swoją nagrodę:

Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem brać udział w tym konkursie, poznać wiele wspaniałych osób, zarówno wśród uczestników, jak i samych organizatorów. Cieszę się z docenienia mojej konstrukcji. Mam nadzieję, że moja praca będzie ludziom na pożytek i Bogu na chwałę!

Warto wspomnieć, że inż. Józef Szymelewicz został już wcześniej nagrodzony za pracę dyplomową w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi Innowacyjni”, podczas XXVI konferencji AUTOMATION, która odbyła się w dniach 23- 26 maja 2022 r w siedzibie Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP w Warszawie. W tej XIV edycji konkursu oceniane były prace ddyplomowe pod względem walorów poznawczych, naukowych, a także możliwości praktycznego wdrożenia wyników prac w automatyce, robotyce lub pomiarach. W tym konkursie inżynier zajął I miejsce.

Jesteśmy dumni z naszego Studenta i serdecznie gratulujemy!

Fot. Kacper Komenda Photography