International Training Week na WE

02-06-2022

W dniach 23-27 maja 2022 roku na Politechnice Białostockiej odbył się VIII International Training Week zorganizowany przez Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB. Na naszą uczelnię przyjechało około 40 przedstawicieli władz ośrodków akademickich, wykładowcy i pracownicy biur współpracy międzynarodowej z 18 krajów.

Przedstawiciele uczelni zagranicznych gościli także na Wydziale Elektrycznym PB. 25 maja 2022 roku Dyrektor Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki dr hab. inż. Andrzej Ruszewski, prof. PB zaprezentował uczestnikom strukturę wydziału oraz przedstawił główne obszary badań naukowych. Następnego dnia, grupa gości związanych z elektrotechniką i elektroniką, spotkała się z władzami Wydziału Elektrycznego oraz zwiedziła dwa laboratoria znajdujące się w Centrum Badawczo-Dydaktycznym WE. Dr inż. Jarosław Wiater zaprezentował Laboratorium Techniki Wysokich Napięć, zaś dr hab. inż. Piotr Miluski, prof. PB oprowadził po Laboratorium Światłowodów Specjalnych.

W trakcie wizyty na Wydziale Elektrycznym wykładowcy z uczelni zagranicznych prowadzili także zajęcia w języku angielskim dla naszych studentów:

• 25.05.2022, Prof dr Slobodan Lubura (University of East Sarajevo, Bośnia i Hercegowina), wykład pt. „Photovoltaic (PV) power supply systems – PV modules, maximum power point tracking (MPPT) algorithms”
  • 25.05.2022, Prof. Jesús Sagredo González (University of Burgos, Hiszpania), wykład pt. „Modelling of High Voltage Distribution Network in Spain”
  • 25.05.2022, Astria Nur Irfansyah, Ph.D. (Institut Teknologi Sepuluh Nopember (ITS), Indonezja), wykład pt. „Overview of embedded systems with application in IoT and AI”
  • 25.05.2022, dr.ing. Ilie Nuca (Technical University of Moldova, Mołdawia), wykład pt. „New Solutions for Urban Electric Vehicles”
  • 25.05.2022, Dr Branko Drljača (University of Pristina-Kosovska Mitrovica, Kosowo), wykład pt. „Modeling of light transmission in various types of optical fibers”
  • 26.05.2022, Abdelkarim Elbaati, Assistant Professor (Higher Institute of Applied Sciences and Technology of Mahdia (ISSAT Mahdia), Tunezja), wykład pt. „Use of programmable cards in automatic control and robotics”
  • 26.05.2022, Marijana Ćosović, Ph.D. (University of East Sarajevo, Bośnia i Hercegowina), wykład pt. „Anomaly detection techniques”
  • 26.05.2022, Dr Baris Karakaya (Firat University, Turcja), wykład pt. „Transients analysis in RL and RC circuits”