Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej

02-03-2022

Innowacyjne laboratoria. Fascynujące wykłady i praktyczne warsztaty. Zwiedzanie kampusu i akademika. Wyjątkowe projekty studentów. Kawa od baristy i przekąski w Klubie Gwint. To tylko nieliczne z atrakcji przygotowanych 24 marca na Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej.

Ten dzień będzie wyjątkowy. Zaprezentujemy potencjał naszej Uczelni oraz ofertę kierunków studiów prowadzonych przez sześć wydziałów PB. Spotkamy się z przyszłymi studentami i zademonstrujemy w praktyce potęgę naszej wiedzy, pasji i talentów. Naprawdę, mamy co pokazać! Przygotowaliśmy program na bogato!

Czy Einstein miał rację? Świat wirtualny – czyli jaki? Jak zaprojektować fabrykę przyszłości? Jak czystym powietrzem oddychamy? Nasi wykładowcy i studenci proponują niezwykle ciekawe warsztaty, prezentacje, wycieczki, doświadczenia i wykłady. Będzie można zarówno przygotować się do matury z matematyki, zaprogramować roboty, jak i obejrzeć uderzenie pioruna. Stawiamy na praktyczną wiedzę i atrakcyjną formułę zajęć.

Prawdziwy tour po PB! Poza zajęciami na wydziałach Uczestnicy mogą zwiedzić kampus, bibliotekę, akademik Gamma oraz wpaść na przekąski do Klubu Gwint. Wydarzenia odbywają się także na Wydziale Architektury oraz na kampusie Wydziału Inżynierii Zarządzania. W Centrum Nowoczesnego Kształcenia przygotowano kolejną „porcję atrakcji”. Zaplanowano konsultacje z ekspertami z Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji na temat rekrutacji oraz spotkania z ekspertami z Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Biura Karier i Współpracy z Absolwentami, którzy wyjaśnią, jakie są możliwości studiowania za granicą w ramach programu Erasmus+ i podpowiedzą, jaką ścieżkę kariery wybrać, by być atrakcyjnym na rynku pracy.

Studenci pokażą, jak realizują swoje pasje w projektach studenckich kół naukowych. Z kolei w strefie chilloutu będzie można spotkać się przy kawie (serwowanej przez baristę) z przedstawicielami Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami ze studiów na Politechnice Białostockiej.

Na Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza szkoły i tegorocznych maturzystów. Wstęp jest bezpłatny. Co ważne, część wydarzeń jest objęta rejestracją. Zapisy ruszają 1 marca i potrwają do 18 marca na stronie: Dzień Otwarty PB.

Szybki link do wydarzeń na Wydziale Elektrycznym