Wydział Elektryczny wspiera działania EkoCentrum Kompetencji BOF

10-12-2021

Oferta Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej na organizację i przeprowadzenie zajęć praktycznych oraz zajęć teoretycznych dla młodzieży szkół zawodowych z terenu Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego na uczelniach wyższych dot. efektywności gospodarowania energią i zasobami została najwyżej oceniona w ramach projektu: „EcoCentrum Kompetencji BOF Utworzenie branżowego centrum kompetencji w obszarze efektywności gospodarowania energią i zasobami”.

W ramach działania Organizacja seminariów branżowych, zajęć dydaktycznych dla młodzieży szkół zawodowych na uczelniach wyższych zaplanowano 30 spotkań w okresie od października 2021 r. do czerwca 2023 r. Podczas jednego spotkania 20 uczniów uczestniczy w 3 godzinach zajęć teoretycznych, na których zdobywają wiedzę o wpływie energetyki na środowisko, efektywności energetycznej, technologiach OZE w gospodarstwach domowych, zasadach zrównoważonego rozwoju.

Następnie mają zaplanowane 3 godziny zajęć praktycznych w laboratoriach Wydziału Elektrycznego, gdzie poznają metody oceny efektywności energetycznej, technologie OZE oraz nowoczesne rozwiązania służące poprawie efektywności energetycznej budynków, instalacji i transportu.

Pierwsze 4 spotkania odbyły się w listopadzie, na których gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku (3 klasy) oraz Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku (1 klasa).

EcoCentrum Kompetencji BOF – Utworzenie branżowego centrum kompetencji w obszarze efektywności gospodarowania energią i zasobami

Lider projektu: Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego

Partner: Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr

Termin realizacji projektu: 2021-2023 (34 miesiące)

Wartość projektu: 4 949 102,26 zł, w tym dofinansowanie: 4 701 647,16 zł

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Cel projektu: modernizacja systemu kształcenia zawodowego na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego zapewniająca stałe podnoszenie kompetencji uczniów szkół zawodowych (rozumianych jako kwalifikacje, umiejętności i postawy) do potrzeb lokalnej gospodarki w obszarze gospodarowania energią i zasobami.

Beneficjenci projektu: wsparcie skierowane jest do uczniów 14 szkół prowadzących kształcenie zawodowe na obszarze Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego (BOF).

Więcej o celach i działaniach na stronie projektu.

Galeria zdjęć z zajęć projektu.