75 -lecie Oddziału Białostockiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich

04-11-2021

W tym roku przypada 75-lecie powstania Oddziału Białostockiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Główne obchody jubileuszu odbyły się w dniu 8 października 2021 r. w Białymstoku. W trakcie uroczystej gali wręczono stowarzyszeniowe wyróżnienia honorowe oraz medale SEP. Wśród wyróżnionych znaleźli się pracownicy Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz SEP-u: prezes Piotr Szymczak w towarzystwie Sekretarza Generalnego Jacka Nowickiego i Dyrektora Działu Prezydialnego Zarządu Głównego Małgorzaty Gregorczyk. Specjalnymi gośćmi byli także prezesi sąsiednich Oddziałów SEP a także wielu gości lokalnych, w tym również władze naszej Uczelni: prorektor Politechniki Białostockiej ds. Rozwoju dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB, dziekan Wydziału Elektrycznego PB dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB.

W ramach jubileuszowych uroczystości na początku uczestnicy zebrali się w sali konferencyjnej budynku NOT w Białymstoku, gdzie po powitaniu gości prezes Oddziału Paweł Mytnik pokrótce przypomniał historię Oddziału Białostockiego SEP. Następnie głos zabrał Prezes SEP Piotr Szymczak, który w liście gratulacyjnym podkreślił zasługi Oddziału i przekazał wszystkim członkom SEP w Oddziale gratulacje i życzenia. Następnie wręczone zostały medale i wyróżnienia.

Srebrne Odznaki Honorowe SEP otrzymali:

• dr inż. Urszula Błaszczak,
  • dr hab. inż. Maciej Zajkowski, prof. PB,
  • Koło Zakładowe SEP przy Politechnice Białostockiej.

Medal SEP im. prof. Romana Dzieślewskiego otrzymał dr inż. Jarosław Werdoni.

Medal SEP im. prof. Stanisława Fryzego otrzymał dr hab. inż. Dariusz Jańczak.

Uczestnicy uroczystości otrzymali także statuetki z medalem wybitym z okazji 75-lecia Oddziału Białostockiego SEP. Na zakończenie części oficjalnej uroczystości dr hab. inż. Maciej Zajkowski, prof. PB, wygłosił wykład na temat właściwości i możliwości wykorzystania promieniowania UV, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa.

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów!