Zasady bezpieczeństwa ze względu na zagrożenie wystąpienia COVID-19

06-10-2021

W związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19, uprzejmie przypominamy o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa.

Skrócona instrukcja, wynikająca z zarządzenia nr 116/2021 Rektora PB
dla Studentów i Doktorantów Politechniki Białostockiej

1. Na zajęcia może przyjść wyłącznie osoba zdrowa.
  2. Należy chodzić na zajęcia do grup do których jest się przypisanym.
  3. Należy zasłaniać usta i nos maseczką przemieszczając się po korytarzach i w toaletach.
  4. Zaleca się dezynfekcję dłoni przy każdym wejściu do budynku oraz sali dydaktycznej.
  5. W przypadku zajęć wymagających bezpośredniego kontaktu z inną osobą studenci zakładają maseczki zasłaniające usta i nos, jednorazowe rękawiczki lub dezynfekują dłonie, a jeśli zaistnieje
  6. taka potrzeba również fartuch lub inny zestaw środków ochrony indywidualnej zgodnie z procedurą danego przedmiotu, w którym odbywają się zajęcia.
  7. Każda osoba korzysta z własnych, o ile to możliwe, przyborów/przedmiotów niezbędnych do sprawnej i skutecznej realizacji zajęć.na zajęcia można przynieść tylko własną butelkę z napojem, w ciągu dnia studenci mogą jeść przyniesione przez siebie produkty w przerwach między zajęciami.
  8. Podczas przerwy w zajęciach można opuścić budynek, w którym odbywają się zajęcia lub przebywać na jego terenie nosząc maseczki zasłaniające usta i nos, z zachowaniem Bezpiecznego Dystansu Społecznego.
  9. Należy stosować się do wywieszonych instrukcji oraz poleceń pracowników.
  10. Osoby odbywające kwarantannę, zobowiązane są do powiadomienia rektora o odbywaniu kwarantanny na adres skrzynki mailowej powiadomienia@pb.edu.pl oraz oraz  we.dziekanat@pb.edu.pl

Powyższe zasady zapisane w pliku: Zasady postępowania ze względu na zagrożenie COVID-19 (plik pdf)

Kontakt z Dziekanatem WE:

Konsultacje z nauczycielami: