Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów przyznało wsparcie dla uczniów i studentów

20-09-2021

4 zespoły uczniowskie oraz 4 studentów Politechniki Białostockiej otrzyma dofinansowania Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów. Członkowie Kapituły Programu Odkrywcy Diamentów spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonili najbardziej innowacyjne projekty. Postanowili o przyznaniu wsparcia trzech zespołów z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej oraz zespołu z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

Kapituła Programu Odkrywcy Diamentów przyznała także stypendia czterem studentom Politechniki Białostockiej:

• Mateuszowi Sumorkowi – studentowi Wydziału Elektrycznego, pasjonatowi nowoczesnych i kreatywnych rozwiązań z dziedziny elektroniki i elektrotechniki. Mateusz jest laureatem i finalistą różnych konkursów oraz wiceprezesem Studenckiego Koła Naukowego IO. To wielki fan pizzy.
  • Jakubowi Żukowskiemu – studentowi Wydziału Elektrycznego. Jakuba fascynuje elektronika, technika oraz inżynieria. Przez lata działalności naukowej opracował wiele projektów w ramach pomocy dydaktycznej oraz społecznej. Jest prezesem Studenckiego Koła Naukowego IO i pasjonatem kolarstwa szosowego.
  • Piotrowi Wasilewskiemu – studentowi Wydziału Mechanicznego.
  • Adamowi Wołkowyckiemu – studentowi Wydziału Mechanicznego na kierunku automatyka i robotyka.

Kolejne posiedzenie Kapituły Programu Odkrywcy Diamentów odbędzie się w marcu 2022 roku. Już dziś zapraszamy do składania wniosków o dofinansowania oraz stypendia!

Więcej na: odkrywcydiamentow.com.pl.