Dyrektor agencji chińskiego Ministerstwa Handlu z wizytą na Wydziale Elektrycznym

10-08-2021

10 sierpnia 2021 r. na Politechnice Białostockiej gościł Pan Peng Huang, Dyrektor Agencji Promocji Inwestycji Ministerstwa Handlu ChRL. Towarzyszył mu Pan dr Mariusz Dąbrowski, dyrektora Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego. Na Politechnice Białostockiej minister Peng Huang spotkał się z prorektor ds. kształcenia dr hab. Agnieszką Dardzińską-Głębocką, prof. PB; prorektorem ds. nauki prof. dr. hab. inż. Markiem Krętowskim oraz prorektorem ds. studenckich dr. hab. inż. Jarosławem Szustą, prof. PB.

W ramach wizyty gość, w towarzystwie  oraz władz uczelni odwiedził także laboratoria Wydziału Elektrycznego. Pan Peng Huang miał możliwość zapoznać się z bazą dydaktyczną i możliwościami prowadzenia prac badawczych w laboratoriach naszego wydziału:

• Automatyki i elektroniki przemysłowej – prezentował dr inż. Adam Tomaszuk;
  • Techniki świetlnej – omawiał dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB;
  • Techniki wysokich napięć – przedstawiał dr inż. Jarosław Wiater;
  • Fotoniki i Światłowodów – prezentował dr hab. inż. Piotr Miluski, prof. PB.

Pełna relacja z wizyty gościa z ChRL na główniej stronie Politechniki Białostockiej.