Indeksy dla najlepszych w konkursie El-Robo-Mech

18-06-2021

16 czerwca 2021 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom VI edycji konkursu El-Robo-Mech.

Spotkanie rozpoczął Dziekan Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB. W uroczystości również brali udział: Prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB oraz przewodniczy Komisji Konkursowej dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek, prof. PB.

Dziekan dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB podkreślił duża liczbę zgłoszonych prac mimo utrudnień wynikających z sytuacji pandemicznej.

Dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek, prof. PB podkreślił jak istotna jest chęć tworzenia przez przyszłych studentów nowych rzeczy. Przedstawił poszczególne projekty zgodnie z zajętym miejscem, zaś prorektor oraz dziekani wręczyli dyplomy laureatom. Laureaci którzy zajęli dwa pierwsze miejsce otrzymali również nagrody pieniężne.

Dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB serdecznie gratulował laureatom i zachęcał do studiowania na Politechnice Białostockiej. Podkreślił możliwości rozwijania swoich pasji jakie daje m.in działanie w kołach naukowych.

Podstawowym celem konkursu El-Robo-Mech jest docenienie młodych, utalentowanych ludzi oraz popularyzacja nauk technicznych w ogóle, a studiów na Politechnice Białostockiej w szczególności. Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw.

Laureaci VI edycji konkursu El-Robo-Mech z prawem do studiowania na Wydziale Mechanicznym lub Wydziale Elektrycznym PB
Miejsce Nazwa projektu Laureaci Szkoła
1 Zdalnie sterowany pojazd rehabilitacyjny Krzysztof Piotrowski ZSE Białystok
2 Robot EV-WOZDUCH 1 – łazik z kamerą badający czujnikami stan powietrza Mateusz Kraśnicki, Sergiusz Jakuszewicz, Sandra Mordasewicz ALOPB
3 BeeApp – Inteligentny dom dla pszczół Eryk Maśkiewicz, Hubert Misiąg, Michał Pędziński Technikum w Jarosławiu
4 Autonomiczny pies przewodnik Mateusz Żuk, Łukasz Pytlowany, Mateusz Skupień Technikum w Jarosławiu
5 Nakrętkowy pożeracz – wytwórca materiału do drukarki 3D Rajmund Dejnaka, Adrian Przybylski Technikum w Jarosławiu
6 Robot Xplorer – robot naukowy, wprowadzający ludzi w świat programowania Wiktor Rojecki, Mateusz Jakoniuk I LO Białystok
7 Robot badawczy GRIT – wielozadaniowy Andrzej Celiński I LO Łosice
7 Robot Automatyczny Magazyn Jakub Kruszewski, Grzegorz Garbiel, Bartosz Wiszowaty ALOPB
9 Manipulator ZUSE M1 Bolesław Kazberuk, Mikołaj Sujeta Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
9 Robot FAIR – do nauki j. angielskiego Alicja Choszczyk, Patrycja Kolosa, Katarzyna Wilczewska ALOPB
9 Projekt telefonu Mateusz Misiewicz ALOPB

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich umiejętności.

Poniżej kilka zdjęć z uroczystości wręczenia nagród.