Dr hab. inż. Ewa Świercz ekspertem Sekcji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN

11-05-2021

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Ewa Świercz, prof. PB, została powołana w skład zespołu ekspertów Sekcji Mikrofal i Radiolokacji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk na lata 2020-2023.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności naukowej!

Dr hab. inż. Ewa Świercz, prof. PB, jest pracownikiem Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej od 1977 roku. Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie telekomunikacja uzyskała w 1985 roku na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej, zaś stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie telekomunikacja w 2012 r. na Wydziale Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Tematyka badań naukowych Pani Profesor obejmuje: rozpoznawanie właściwości czasowo-częstotliwościowych sygnałów niestacjonarnych, tomograficzne zobrazowanie radarowe obiektów w ruchu indukującym złożone modulacje częstotliwościowe, algorytmy zobrazowania radarowego o wysokiej rozdzielczości w systemie odwrotnej apertury ISAR oraz detekcję, rozpoznanie i klasyfikację złożonych sygnałów radarowych.