Wydział Elektryczny w ramach Dni Otwartych PB

24-03-2021

Trwają Dni Otwarte Politechniki Białostockiej. 23 marca 2021 r. przyszli studenci mogli dowiedzieć się, jak przebiegają studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Poznali zasady rekrutacji, aktywnych studentów, możliwości wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus+.

Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej kusi przyszłych studentów możliwością studiów dualnych na kierunku elektrotechnika. To oznacza studia inżynierskie o profilu praktycznym. Kształcenie odbywa się przemiennie w formie zajęć dydaktycznych realizowanych w uczelni i w formie płatnych praktyk odbywanych u pracodawcy. Młodzi ludzie widzą też przyszłość w ekoenergetyce.

– Zastanawiałem się nad uczelniami z całej Polski, ale po opiniach znajomych bardzo szybko wybrałem Politechnikę Białostocką – mówi Konrad Tarasiewicz, student Wydziału Elektrycznego. – Wybrałem ekoenergetykę, bo to przyszłościowy kierunek i wydaje mi się, że perspektywy zatrudnienia są bardzo dobre.

Studenci przekonują, że chcąc zdobywać wiedzę na Politechnice nie trzeba bać się przedmiotów ścisłych.

– Jeśli nie mieliście fizyki, czy na przykład rozszerzenia matematyki – to nie problem, można to nadrobić – mówi Adam Kołodko, student Wydziału Elektrycznego, kierunku automatyka i robotyka. – Zaczynamy program od podstaw, które będą nam potrzebne. Myślę, że dużo osób jest w stanie zrozumieć to w miarę spokojnie. Poza tym zajęcia są prowadzone w taki sposób, że skupiamy się na aspektach, które będą nam potrzebne później, więc nie mamy pełnego przekroju zagadnień, które są poruszane na rozszerzeniu matematyki w liceum. Na zdawałoby się męskim kierunku automatyka i robotyka, dziewczyny, które uczą się razem ze mną, odnajdują się świetnie i myślę, że następne także doskonale się odnajdą.

Dni Otwarte Politechniki Białostockiej potrwają do środy. Przyszli studenci dowiedzą się:

• jak wygląda studiowanie na konkretnym wydziale,
  • jak przebiega proces rekrutacji,
  • jak rozwijać swoje pasje w kołach naukowych,
  • na jakich zagranicznych uczelniach mogą studiować w ramach programu Erasmus+,
  • czego nauczą się na wymarzonym kierunku i gdzie znajdą pracę po ukończeniu studiów.

Studenci Politechniki Białostockiej podpowiedzą, jak zrobić pierwsze kroki na uczelni. Uczestnicy dowiedzą się też, jak znaleźć miejsce w akademiku.

Dni Otwarte Wydziału Elektrycznego można obejrzeć na YouTube:

Politechnika Białostocka to największa uczelnia techniczna w regionie północno-wschodniej Polski. Już od ponad 70 lat kształci inżynierów i młodych naukowców, a jej absolwenci to specjaliści, cenieni na rynku pracy. W Politechnice Białostockiej kształci się blisko 7 000 studentów. Studiują na nowoczesnych kierunkach, których program konsultowany jest z największymi pracodawcami w regionie. Studenci korzystają z nowocześnie wyposażonych laboratoriów, bogatego księgozbioru uczelnianej Biblioteki, lektoratów języków obcych, Centrum Kształcenia Zdalnego oraz Akademickiego Centrum Sportu.

Poniżej kilka zdjęć z Dni Otwartych Politechniki Białostockiej.