Szczepienia przeciw COVID-19

19-02-2021

W związku z opublikowanym w piątek (12 lutego br.) komunikatem Ministerstwa Edukacji i Nauki informujemy, że w poniedziałek (15 lutego br.) na stronie głównej Politechniki Białostockiej zostanie uruchomiony formularz elektroniczny, za pomocą którego uprawnieni pracownicy uczelni będą mogli zgłosić chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19.

Zapisy obejmują nauczycieli akademickich i inne osoby prowadzące zajęcia w uczelni ze studentami lub doktorantami i trwają do piątku, 19 lutego 2021 włącznie.

W związku z przedłużeniem przez MEiN terminu zapisów na szczepienia ponownie uruchamiamy formularz zapisów na szczepienia. Uczelniany formularz zapisów, będzie dostępny w dniu 19.02.2021 r. do godziny 15:30.

Na szczepienie mogą zarejestrować się wyłącznie osoby urodzone między 1 stycznia 1956, a 31 grudnia 2003 roku, które są wykazane w systemie POL-on i są związane z Uczelnią (np. umową o pracę, umową zlecenia). Osoby niespełniające powyższych kryteriów nie mogą być zapisane na szczepienie w tej grupie, zgodnie z komunikatem MEiN. Weryfikacja zgłoszeń jest dwustopniowa, w pierwszej kolejności dokonywana jest w Uczelni, a następnie w OPI w MEiN.

Aktualnie do zapisów na szczepienia nie są uprawnieni nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia ze studentami, które ukończyły 65 rok życia oraz pracownicy niebędący nauczycielami.

Prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej Uczelni.