Robotyk – jak w praktyce wygląda ten zawód?

19-02-2021

Wszystkich studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej zapraszamy do udziału w specjalnym webinarze, podczas którego przedstawiciele firmy Propoint opowiedzą o kulisach pracy robotyka i przedstawią dostępne oferty pracy. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego, we wtorek, w godz. 12:00 – 13:30.

Spotkanie odbędzie się w aplikacji Teams. Zapisy trwają do poniedziałku, 22 lutego do godz. 15.00. Aby wziąć w nim udział, należy wysłać e-mail na adres: kariera [at] pb.edu.pl, w tytule wpisując: Robotyk, a w treści maila podając swoje imię i nazwisko oraz wyrazić chęć udziału w spotkaniu. W odpowiedzi uczestnicy otrzymają link do wydarzenia.

Szczegóły spotkania

W programie webinarium przewidziano:

• prezentację robota teach pendanta oraz innych narzędzi pracy robotyka,
  • przedstawienie, na przykładzie dockingu lub tip changera, pracy na panelu robota,
  • omówienie współpracy z PLC i wymiany sygnałów miedzy robotami,
  • prezentację struktury programów.

Ponadto przedstawiciele firmy Propoint opowiedzą o aktualnie dostępnych ofertach pracy i odpowiedzą na pytania uczestników spotkania.

Webinar jest dedykowany studentom i absolwentom Politechniki Białostockiej, dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Ma ono na celu przybliżenie informacji o zawodzie robotyka w praktyce.

O Propoint

Firma działa od 2008 roku w branży automatyki przemysłowej, świadcząc usługi związane z projektowaniem systemów sterowania, uruchamianiem obiektów przemysłowych oraz produkcją szaf sterowniczych. Firma zajmuje się programowaniem robotów przemysłowych w trybie online wraz z symulacjami w trybie offline, jak również tworzeniem dokumentacji elektrycznej (E-PLAN).

Obecnie Propoint zatrudnia ponad 400 pracowników – inżynierów programistów, projektantów, elektromonterów i pracowników administracyjnych. Posiada biura zamiejscowe w Rzeszowie, Gdyni i Białymstoku. Dla wsparcia kluczowych projektów firma uruchomiła także 2 spółki zagraniczne – Propoint Inc., z siedzibą w Charlston, USA i Propoint (Shanghai) Automation Technology w Chinach.