Wydział Elektryczny liderem międzynarodowego projektu dydaktycznego

12-02-2021

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ dokonała oceny wniosków złożonych do akcji 2 – Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji cyfrowej w sektorze szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+ w roku 2020 – partnerstwa strategiczne na rzecz innowacji.

Wniosek złożony przez Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej pt. „Holistic approach towards problem-based ICT education based on international cooperation in pandemic conditions” został pozytywnie oceniony oraz zatwierdzony do realizacji. Na realizację przyznano kwotę dofinansowania około 1 mln zł (234 700 euro).

Projekt ICT_EDUPAND ma na celu zaspokojenie potrzeb związanych z dostosowaniem metod nauczania i oceniania w warunkach ograniczeń związanych z pandemią. Cel projektu zostanie osiągnięty dzięki zastosowaniu holistycznego podejścia we wzajemnej współpracy pomiędzy czterema partnerami uniwersyteckimi oraz kilkoma partnerami przemysłowymi.

Oprócz Politechniki Białostockiej w projekcie udział wezmą partnerzy zagraniczni:

• Uniwersytet im. Angeła Kynczewa w Ruse (Bułgaria),
  • Uniwersytet w Niszu (Serbia),
  • Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii w Trondheim (Norwegia).

Koordynatorem projektu jest dr inż. Jarosław Makal, prof. PB.