Ankiety studenckie w USOSweb – każdy głos się liczy

01-02-2021

Do 15 lutego studenci i doktoranci Politechniki Białostockiej mogą ocenić pracę swoich nauczycieli oraz wyrazić swoją opinię o warunkach, w których studiują. W systemie USOSweb oraz w aplikacji Mobilny USOS dostępne są ankiety za semestr zimowy 2020/2021.

Do wypełniania ankiet w USOSweb zachęca Prorektor ds. Kształcenia dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB:

– Poznanie opinii studentów o prowadzących zajęcia i kierunkach oferowanych na Politechnice Białostockiej jest niezwykle istotne. Proces dydaktyczny to przecież wspólny wysiłek nauczyciela i studenta. Dlatego obie strony powinny mieć realny wpływ na to, aby kształcenie odbywało się na najwyższym poziomie. Dlatego gorąco zachęcam, żeby studenci poprzez ankiety ocenili zajęcia, w których uczestniczą. Każdy głos ma tu znaczenie. Jednocześnie proszę, żeby były to uwagi obiektywne i rzetelne.

Poświęć kilka minut

W badaniu mogą uczestniczyć wszyscy studenci i doktoranci PB. Udział jest dobrowolny i anonimowy (z zachowaniem obowiązujących w naszej uczelni przepisów dot. ochrony danych osobowych). Ocenie podlegają nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne, zakończone w danym semestrze akademickim.

Ankiety są dostępne w systemie USOS oraz Mobilny USOS. Z menu należy wybrać [DLA STUDENTÓW], następnie: [Moje studia – ankiety; moje ankiety].

Wypełnienie kwestionariusza zajmuje tylko kilka minut, jest jednak ważnym źródłem informacji o tym, jak studenci i doktoranci PB oceniają pracę swoich nauczycieli oraz o tym, jak odbierają warunki, w których studiują. Rzetelne i systematyczne wypełnianie ankiet przez studentów i doktorantów pozwala poprawić jakość kształcenia w Politechnice Białostockiej.

Wyniki ankiet studenckich – w formie raportów – są przekazywane Rektorowi, Prorektor ds. kształcenia, Prorektorowi ds. nauki, Działowi Jakości Kształcenia, Dziekanom, Dyrektorowi Szkoły Doktorskiej, kierownikom studium oraz wydziałowym komisjom ds. jakości kształcenia.

Każdy głos się liczy

Uwaga! Ankiety studenckie podlegają opracowaniu jeśli zostały wypełnione przez co najmniej 25 proc. osób zarejestrowanych w grupie zajęciowej lecz nie mniej niż 5 osób. W przypadku ankiet doktoranckich – przez co najmniej 50 proc. osób i nie mniej niż 4 osoby.

Dlatego każdy głos i prawidłowo wypełniona ankieta się liczy. Na nagrodę Rektora PB przyznawaną na koniec roku akademickiego może liczyć Wydziałowa Rada Samorządu Studentów tego wydziału, na którym wypełniono procentowo najwięcej ankiet studenckich podlegających opracowaniu w stosunku do ogólnej liczby ankiet na wydziale.

Zapraszamy do wypełniania ankiet!

Podstawy: Regulamin określający tryb i zasady przeprowadzania ankiety dotyczącej wypełniania obowiązków dydaktycznych przez nauczyciela akademickiego lub inną osobę prowadzącą zajęcia oraz przetwarzania zebranych danych został wprowadzony Zarządzeniem nr 1047 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 4 grudnia 2019 roku.

Zbiorcze wyniki ankiet