Rekrutacja na studia II stopnia

31-01-2021

19 kierunków i prawie tysiąc miejsc – ruszają zapisy na studia magisterskie na Politechnice Białostockiej.

Od 12 stycznia do 5 lutego kandydaci mogą poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) zapisać się na interesujące ich kierunki studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia. Ogłoszenie list przyjętych odbędzie się 18 lutego. Cztery dni później rozpoczną się zajęcia w semestrze letnim.

Studia magisterskie to dla wielu absolwentów studiów inżynierskich naturalna kontynuacja obranej ścieżki rozwoju. Poszerzają wiedzę, zapewniają możliwość zdobycia specjalizacji i uprawnień zawodowych. Stopień magistra to wciąż duży atut w poszukiwaniu pracy, a także otwarcie drogi do podjęcia studiów doktoranckich.

Na stacjonarne studia II stopnia Politechnika Białostocka planuje przyjąć 855 osób. Do wyboru jest 19 kierunków, na każdym z nich ustalono limit miejsc.

Natomiast w formie niestacjonarnej, od semestru letniego, będzie można podjąć studia magisterskie na trzech kierunkach: informatyka, logistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Limit miejsc na studia II stopnia, rozpoczynające się na Wydziale Elektrycznym od semestru letniego 2020/2021

• automatyka i robotyka, studia stacjonarne, limit miejsc 40,
  • elektronika i telekomunikacja, studia stacjonarne, limit miejsc 30,
  • elektrotechnika, studia stacjonarne, limit miejsc 45.

Uwaga! Absolwenci studiów I stopnia pokrewnych kierunków studiów na wydziałach Elektrycznym i Mechanicznym, kończący studia w roku akad. 2020/2021, nie muszą uzupełniać różnic programowych na studiach II stopnia na kierunku Automatyka i Robotyka.

Rejestracja na wszystkie kierunki zakończy się 5 lutego o godzinie 15:00. Listę kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia poznamy 11 lutego. Następnie, od 12 do 15 lutego (z wyłączeniem niedzieli 14.02), kandydaci powinni złożyć komplet wymaganych dokumentów do poszczególnych Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych w celu potwierdzenia chęci studiowania. Ostateczną listę przyjętych na pierwszy rok studiów poznamy 18 lutego.

Więcej informacji: