Jubileusz 60-lecia PTETiS

28-01-2021

26 stycznia Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej obchodziło 60-tą rocznicę utworzenia. PTETiS, jako Towarzystwo Naukowe, jest jedną z „wiodących sił”, tworzących ogólnopolskie środowisko naukowe elektrotechników, automatyków i elektroników. W budowie tej wspólnoty współdziała z Uczelniami akademickimi, Instytutami Naukowo – Badawczymi uprawiającymi tematykę szeroko pojętej elektryki, jak też z Komitetem Elektrotechniki PAN, SEP oraz IEEE.

Przez okres 60-ciu lat PTETiS rozwijało się w sposób systematyczny, a wyrazem tego jest powiększająca się wciąż liczba Oddziałów (od pięciu Oddziałów w roku powołania do 15 w chwili obecnej).

W 2005 roku został powołany Oddział Białostocki PTETiS, który należy obecnie do najaktywniejszych w kraju. W ciągu 15-lat działalności nasz Oddział organizował lub współorganizował łącznie 17 kongresów, sympozjów, konferencji i seminariów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Do realizowanych przez nas zadań należy również wspieranie rozwoju naukowego członków naszego towarzystwa oraz młodych pracowników nauki, a także zachowanie pamięci o naszych członkach i sympatykach oraz ich dorobku. Działania te prowadzimy we współpracy z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Prezentacja „15 lat Oddziału Białostockiego PTETiS”, dokument PDF dostępny cyfrowo, 9,72 MiB

Zapraszam do zapoznania się z listem Przewodniczącego PTETiS oraz z bieżącą działalnością Oddziału Białostockiego PTETiS.

W imieniu Zarządu Oddziału Białostockiego PTETiS
Załączam życzenia dobrego zdrowia