Nagrody SEP wręczone

22-01-2021

18 stycznia w sali konferencyjnej budynku NOT odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Oddziału Białostockiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, podczas którego wręczone zostały nagrody Laureatom konkursu na wyróżniające się prace dyplomowe.

Konkurs od wielu lat jest organizowany wspólnie przez Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej oraz Białostocki Oddział SEP, który jest wyłącznym fundatorem nagród. Nazwiska zwycięzców poznaliśmy 4 grudnia 2020 r.

Nagrody finansowe odebrali:

• inż. Paweł Awramiuk – I miejsce za pracę „Opracowanie aktywnej soczewki optycznej do wykrywania zwarć łukowych”, promotor – dr hab. inż. Jacek Żmojda, prof. PB;
  • inż. Mateusz Wasilewski – II miejsce za pracę „Opracowanie algorytmu sterowania przekształtnika DC/AC z dodatkowym, wspomagającym, przekształtnikiem DC/AC”, promotor – dr inż. Piotr Falkowski;
  • mgr inż. Karolina Karasowska – III miejsce za pracę „Analiza pracy małego systemu energetyki fotowoltaicznej na podstawie symulacji i danych pomiarowych”, promotor – dr hab. inż. Adam Idźkowski, prof. PB;
  • mgr inż. Katarzyna Śliwa – III miejsce za prcaę „Analiza możliwości wykorzystania ogniw PV w pomiarach natężenia promieniowania słonecznego”, promotor – dr hab. inż. Wojciech Walendziuk;

Nagrody wręczyli: Prezes Oddziału Białostockiego SEP, mgr inż. Paweł Mytnik oraz Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB.

Podczas uroczystości czterech kolegów z Koła SEP przy Politechnice Białostockiej:

• dr hab. inż. Jacek Kusznier,
  • dr inż. Grzegorz Hołdyński,
  • dr inż. Marcin Sulkowski,
  • inż. Andrzej Sajczyk,

zostało wyróżnionych Medalem im. prof. Michała Doliwo-Dobrowolskiego za zaangażowanie w działalność SEP. Wszystkich nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Poniżej kilka zdjęć:

Wręczenie nagród. Od lewej: dr hab. inż. Jacek Żmojda, prof. PB (promotor); inż. Paweł Awramiuk (I miejsce); Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB; Prezes Oddziału Białostockiego SEP, mgr inż. Paweł Mytnik.
Zdjęcie zbiorowe. Od lewej: Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB; inż. Mateusz Wasilewski (II miejsce); dr inż. Piotr Falkowski (promotor); inż. Paweł Awramiuk (I miejsce); dr hab. inż. Jacek Żmojda, prof. PB (promotor); dr hab. inż. Adam Idźkowski, prof. PB (promotor); mgr inż. Karolina Karasowska (III miejsce); dr hab. inż. Wojciech Walendziuk (promotor); mgr inż. Katarzyna Śliwa (III miejsce); Prezes Oddziału Białostockiego SEP, mgr inż. Paweł Mytnik.
Podczas obrad. Od lewej: Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB; dr inż. Grzegorz Hołdyński.