Dr inż. Adam Steckiewicz laureatem dorocznej nagrody PTETiS

08-01-2021

Uprzejmie informujemy, że dr inż. Adam Steckiewicz został laureatem dorocznej Nagrody Oddziału Białostockiego Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej za Osiągnięcia Naukowe i Techniczne.

Nagroda została przyznana w uznaniu wyników prac badawczych i eksperymentalnych dotyczących materiałów przewodzących bazujących na periodycznej strukturze.
Przedmiotem pracy mgr inż. Adama Steckiewicza są materiały złożone z regularnie rozmieszczonych, tworzonych w skali milimetrowej metakomórek, które formują struktury planarne. Właściwości tego typu materiałów dają możliwość ich stosowania jako elementów grzewczych o dobranym profilu termicznym, wykorzystania do ekranowania pola, tworzenia elementów elektrycznych o specyficznych właściwościach i kształtach. Konstruowanie materiałów o kontrolowanym profilu anizotropii pozwala na projektowanie elementów lokalnie kształtujących pole elektryczne oraz pole temperatury (m.in. koncentratorów, rotatorów, płaszczy). W toku zrealizowanych prac badawczych dr inż. Adam Steckiewicz opracował schematy wspomagające analizę struktur anizotropowych w przypadku metamateriałów pola skalarnego.

Dr inż. Adam Steckiewicz jest pracownikiem Katedry Elektrotechniki, Energoelektroniki i Elektroenergetyk. W roku 2020 uzyskał stopień doktora nauk technicznych na podstawie rozprawy pt. Ocena i kształtowanie właściwości elektrycznych przewodzących struktur periodycznych cienkowarstwowych materiałów laminarnych przy zastosowaniu modeli polowych i obwodowych.

Serdecznie gratulujemy nagrody.