Promocje doktorskie i habilitacyjne

04-12-2020

Trzech doktorów habilitowanych i jeden doktor z Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej uzyskało stopnie naukowe w 2020 roku

3 grudnia,odbyła się uroczystość ich promocji – nietypowa, ponieważ z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz obowiązujących obostrzeń. Podczas spotkań z władzami Politechniki Białostockiej promowani pracownicy odebrali dyplomy oraz gratulacje.

JM Rektor M. Kosior Kazberuk: „To bardzo ważna uroczystość. Promocja doktorów i doktorów habilitowanych świadczy o awansie naukowym naszych pracowników, ale też o osiągnięciach naszej uczelni w zakresie kształcenia doktorów. Każda z tych promocji to zwieńczenie często kilkuletniej, intensywnej pracy naukowej. Badania prowadzone są w różnych dziedzinach nauki – większość dotyczy tematów technicznych, a zatem wiąże się z odkryciami, rozwojem wiedzy, długoletnimi pracami laboratoryjnymi, a także współpracą z otoczeniem społecznym i gospodarczym. Wyniki prac doktorskich i habilitacyjnych mają efekt utylitarny, często prowadzą do wdrożeń, patentów, czy w kierunku komercjalizacji. Są także punktem wyjściowym do kolejnych działań naukowych”.

Tradycyjnie promocje doktorów i doktorów habilitowanych odbywają się w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu PB z okazji Święta Politechniki Białostockiej. Ze względu na obowiązujące ograniczenia i restrykcje w organizacji imprez, spotkań oraz zgromadzeń tegoroczne promocje odbyły się z zmienionej formule.

Promocje pracowników Wydziału Elektrycznego:

dr hab. inż. Dariusz Jańczak

Nadany stopień: doktor habilitowany nauk inżynieryjno-technicznych; dyscyplina automatyka, elektronika i elektrotechnika
Cykl publikacji powiązanych tematycznie zatytułowany: „Synteza algorytmów estymacji stanu układów dynamicznych o niepewnych warunkach obserwacji i strukturze.”

dr hab. inż. Jacek Kusznier

Osiągnięcie naukowe pt. „Światłowody włókniste w zastosowaniach czujnikowych.”

dr hab. inż. Wojciech Walendziuk

Cykl publikacji powiązanych tematycznie zatytułowany: „Analiza metrologiczna oraz implementacja wybranych quasi-mostkowych i klasycznych przetworników stosowanych w czujnikach rezystancyjnych.”

dr inż. Adam Steckiewicz
Nadany stopień: doktor nauk inżynieryjno-technicznych; dyscyplina automatyka, elektronika i elektrotechnika
Temat pracy: „ Ocena i kształtowanie właściwości elektrycznych przewodzących struktur periodycznych cienkowarstwowych materiałów laminarnych przy zastosowaniu modeli polowych i obwodowych”.

Serdecznie gratulujemy!

od lewej dr hab. inż. Jacek Kusznier, dr hab. inż. Dariusz Jańczak oraz dr hab. inż. Wojciech Walendziuk

od lewej Prorektor ds Nauki PB dr hab. inż. Marek Krętowski, prof. PB, promotor rozprawy doktorskiej dr hab. inż. B. Butryło, prof. PB, dr inż. Adam Steckiewicz oraz JM Rektor PB dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk. W tle zielony baner Politechniki Białostockiej