Zarządzenie Rektora w sprawie organizacji kształcenia w PB

26-09-2020

Kształcenie na Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2020/2021 odbędzie się w trybie hybrydowym (mieszanym). Wytyczne zawiera Zarządzenie nr 1171 Rektora PB z dnia 17 września 2020 r.

Studia stacjonarne

Zgodnie z Zarządzeniem nr 1171 Rektora Politechniki Białostockiej, od 1 października bieżącego roku wykłady, lektoraty, seminaria oraz ćwiczenia audytoryjne na studiach stacjonarnych będą prowadzone zdalnie. Wyjątek stanowią ćwiczenia audytoryjnie dla studentów pierwszego semestru studiów stacjonarnych, które odbędą się na terenie Uczelni.

W murach PB odbędą się laboratoria, zajęcia projektowe, pracownie specjalistyczne oraz zajęcia z wychowania fizycznego. Stacjonarnie mają odbywać się także kolokwia, zaliczenia i egzaminy.

Studia niestacjonarne, doktoranckie i podyplomowe

Natomiast na studiach niestacjonarnych, doktoranckich, podyplomowych oraz w szkole doktorskiej wszystkie zajęcia mają być prowadzone na terenie Uczelni.

Reżim sanitarny

Podczas zajęć stacjonarnych obowiązuje reżim sanitarny, z uwzględnieniem bieżących zaleceń GIS oraz MNiSW. Wytyczne higieniczno-sanitarne będą opublikowane także na stronie internetowej PB.

W przypadku zajęć laboratoryjnych stanowiska pracy powinny być zorganizowane w taki sposób, żeby zapewnić 1,5-metrowy odstęp pomiędzy studentami lub, jeśli to możliwe, oddzielone przegrodami np. z pleksi. Studenci bezpośrednio przed wejściem do sali mają obowiązek zdezynfekować dłonie lub założyć jednorazowe rękawiczki, a także maseczkę lub przyłbicę, a jeśli istnieje taka potrzeba – również fartuch lub inny zestaw środków ochrony indywidualnej.

Wszystkie zajęcia, w tym również prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, odbywać się będą zgodnie z rozkładami zajęć umieszczonymi na stronach internetowych wydziałów. Obowiązujące rozkłady zajęć, z uwzględnieniem tych prowadzonych w trybie zdalnym, opublikują na swoich stronach poszczególne wydziały.

Jeśli w związku z sytuacją epidemiczną funkcjonowanie Politechniki Białostockiej będzie ograniczone lub zawieszone, uczelnia płynnie przejdzie do trybu zdalnego. Zgodnie z zarządzeniem, do kształcenia zdalnego wykorzystywane będą głównie platforma edukacyjna Centrum Kształcenia Zdalnego (CKZ) oraz Microsoft Teams. Co istotne, w komunikacji między pracownikami Uczelni oraz studentami należy korzystać z adresów e-mail z subdomeną, odpowiednio: @pb.edu.pb lub @student.pb.edu.pl.

Zarządzenie nr 1171  Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 17 września 2020 roku w sprawie organizacji kształcenia w Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2020/2021 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Biuletyn Informacji Publicznej PB).