Władze Wydziału Elektrycznego w nowej kadencji 2020-2024

04-09-2020

1 września 2020 r. funkcję rektora Politechniki Białostockiej objęła dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB., pierwsza kobieta na czele Politechniki Białostockiej, w 70-letniej historii Uczelni. Tego samego dnia powołała zespół prorektorów, dziekanów i dyrektorów instytutów, z którymi będzie współpracowała w bieżącej kadencji 2020-2024. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB pełniący dotychczas funkcję Dziekana Wydziału Elektrycznego, został powołany na Prorektora ds. Rozwoju i zgodnie z najnowszym regulaminem organizacyjnym Politechniki Białostockiej został Pierwszym Zastępcą Jej Magnificencji Pani Rektor. Serdecznie gratulujemy!

Na Wydziale Elektrycznym funkcję Dziekana w kadencji 2020-2024 objął dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB dotychczas pełniący funkcję Dyrektora Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki. Na stanowisko Dyrektora Instytutu został powołany dr hab. inż. Andrzej Ruszewski, prof. PB, pracownik Katedry Automatyki i Robotyki Wydziału Elektrycznego. Funkcję Prodziekana ds. studenckich i kształcenia pełni już przez kojeną z rzędu kadencję dr inż. Sławomir Kwiećkowski z Katedry Elektrotechniki, Energoelektroniki i Elektroenergetyki. Prodziekanem ds. rozwoju i współpracy został dr inż. Wojciech Trzasko, w kadencji 2016-2020 pełniący funkcję pełnomocnika ds. rozwoju i współpracy.
Życzymy powodzenia i samych sukcesów!

Władze Wydziału Elektrycznego w kadencji 2020-2024