Komunikat rektora w sprawie prowadzenia kształcenia w Politechnice Białostockiej

04-09-2020

Komunikat Rektora Politechniki Białostockiej w sprawie prowadzenia kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021:

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy,

Po wnikliwych analizach, konsultacjach oraz korzystając z doświadczeń w zakresie kształcenia zdalnego zdobytych w semestrze letnim, kierując się obowiązkiem zapewnienia bezpieczeństwa studentom, uczestnikom studiów doktoranckich i pracownikom przebywającym na terenie Politechniki Białostockiej, podjęto decyzję o wprowadzeniu hybrydowego modelu kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021.

W związku z tym, część zajęć odbywać się będzie na uczelni (przede wszystkim laboratoria, ćwiczenia projektowe, zajęcia w-f), a część prowadzona będzie w formie zdalnej (wykłady, lektoraty, seminaria, ćwiczenia audytoryjne) z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Centrum Kształcenia Zdalnego (CKZ) oraz Microsoft Teams. Wszystkie zajęcia będą realizowane zgodnie z rozkładami zajęć, które zostaną opracowane tak, aby w zależności od rozwoju sytuacji sanitarno-epidemicznej, proces kształcenia można było przestawić w sposób płynny na całkowicie zdalny lub stacjonarny. Wszystkie zajęcia w formie tradycyjnej zostaną przeprowadzone w obowiązującym reżimie sanitarnym i z uwzględnieniem zaleceń i wytycznych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w Politechnice Białostockiej.

O ostatecznej formie prowadzenia zajęć na poszczególnych kierunkach studiów decydują dziekani, którzy biorąc pod uwagę specyfikę swoich wydziałów, uwzględnią potrzeby zarówno nauczycieli akademickich, jak i studentów. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów pojawią się wkrótce na stronach wydziałowych.

W przygotowaniu jest także zarządzenie rektora regulujące szczegółowo kwestie kształcenia w Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2020/2021, które zostanie oparte na wydanych w dniu 2 września 2020 r. zaleceniach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rektor Politechniki Białostockiej
dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB

Informacje na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego:

Organizacja kształcenia w nowym roku akademickim. Rekomendacje dla władz uczelni