V Sympozjum Historii Elektryki

20-03-2020
V Seminarium Historii Elektryki

V Sympozjum Historii Elektryki planowane jest w terminie od 9 do 10 listopada 2020 roku. Jest to cykliczna konferencja, której poprzednie edycje odbywały się w Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie.

Jubileusz 70-lecia powstania uczelni poprzez osobę inicjatora tego przedsięwzięcia łączy historię Politechniki Białostockiej z historią powstania Oddziału Białostockiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

JM mgr inż. Karol Białkowski był inicjatorem i pierwszym prezesem Oddziału Białostockiego SEP, NOT, a także pierwszym rektorem Prywatnej Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej NOT w Białymstoku oraz pierwszym dziekanem Wydziału Elektrycznego.

Organizacja konferencji w Białymstoku związana jest z:

• jubileuszem 70-lecia Politechniki Białostockiej,
  • jubileuszem 70-lecia Wydziału Elektrycznego PB,
  • jubileuszem 15-lecia Oddziału Białostockiego PTETiS,
  • jubileuszem 110-lecia Energetyki Białostockiej,
  • zliżającym się jubileuszem 75-lecia Oddziału Białostockiego SEP.

Konferencja jest organizowana we współpracy Oddziału Białostockiego PTETiS, Oddziału Białostockiego SEP koło PB, Wydziału Elektrycznego PB oraz Archiwum Uczelnianego i Centrum Historii PB.

Informacje szczegółowe i elektroniczna rejestracja uczestników: she2020.pb.edu.pl.

Prezentowane artykuły po zrecenzowaniu będą opublikowane w Zeszytach Naukowych Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.