Ankiety studenckie w USOSweb – trwa akcja oceniania wykładowców

08-01-2020

Do 16 lutego 2020 roku studenci i doktoranci Politechniki Białostockiej mogą wyrazić swoją opinię na temat wypełniania obowiązków dydaktycznych przez ich nauczycieli akademickich. Ankiety za semestr letni 2019/2020 dostępne są w systemie USOSweb oraz w aplikacji Mobilny USOS (system OS Android).

Udział w akcji oceny nauczycieli jest dobrowolny i anonimowy. Wypełnienie kwestionariusza zajmuje tylko kilka minut. Studenci, którzy wykażą się największą aktywnością w wypełnianiu ankiet mogą liczyć na podziękowania i nagrody od Rektora PB.

Zapraszamy do wypełniania ankiet! Ankietyzacja trwa do 16 lutego 2020 roku!

Wyniki ankiet są ważnym źródłem informacji o tym, jak studenci i doktoranci PB oceniają pracę swoich nauczycieli oraz o tym jak odbierają warunki, w których studiują. Ocenie podlegają nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne, zakończone w danym semestrze akademickim. Wyniki uzyskane z ankiet w formie raportów zostaną przekazane wykładowcom, władzom uczelni i wydziałów. Najlepiej ocenieni nauczyciele zostaną wyróżnieni, zaś ci którzy według studentów, powinni poprawić swój warsztat edukacyjny będą skierowani na dodatkowe szkolenia.

Wskaźnik ankiet wypełnionych za semestr zimowy 2018/2019:

Wydział Architektury – 42,9%
Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska – 15,1%
Wydział Elektryczny – 52,3% (najwyższy wskaźnik wypełnienia ankiet w semestrze zimowym)
Wydział Informatyki – 33,4%
Wydział Inżynierii Zarządzania – 16,9%
Wydział Mechaniczny – 27,8%
Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce – 34%.

Wskaźnik ankiet wypełnionych za semestr letnim 2018/2019:

Wydział Architektury – 51,2%
Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska – 22,3%
Wydział Elektryczny – 38,1%
Wydział Informatyki – 52,5%
Wydział Inżynierii Zarządzania – 19%
Wydział Mechaniczny – 26,5%
Zamiejscowy Wydział Leśnym w Hajnówce – 4,9%.

Zarządzenie nr 977 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 27 czerwca 2019 r.

Zarządzenie nr 1047 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 27 czerwca 2019 r.