Legia Akademicka – rekrutacja 2019/20

18-11-2019

Legia Akademicka - plakatMinister Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Minister Obrony Narodowej podpisali porozumienie w sprawie realizacji programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej. Jest to kontynuacja zapoczątkowanego w ubiegłym roku pilotażowego projektu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej. Na mocy ww. porozumienia Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zleci (wybranym spośród nadzorowanych przez siebie uczelni) realizację części teoretycznej programu edukacji wojskowej w ramach Legii Akademickiej w roku akademickim 2019/2020.

Możesz zgłosić się do Legii Akademickiej jeśli:

• posiadasz obywatelstwo polskie,
  • jesteś studentką lub studentem uczelni wyższej,
  • masz zaliczoną kwalifikację wojskową (lub wyrazisz gotowość jej odbycia),

Studenci Politechniki Białostockiej składają wnioski w dziekanatach swoich wydziałów. Termin składania wniosków to 20 grudnia 2019. Spotkanie informacyjne na Wydziale Elektrycznym odbędzie się 20 listopada 2019 w godzinach 11:00 – 13:00.

Opis programu

Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej obejmuje dwie części szkolenia:

• Część teoretyczną – realizowaną przez uczelnie zgodnie z opracowanym przez Ministra Obrony Narodowej programem szkoleniowym;
  • Część praktyczną (ćwiczenia wojskowe) – organizowaną przez Ministra Obrony Narodowej.

Więcej szczegółowych informacji