Wydziałowa inauguracja roku akademickiego 2019/2020

08-10-2019

W dniu 8 października 2019 r. odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego na Wydziale Elektrycznym. Uczestniczyli w niej studenci pierwszego roku studiów inżynierskich następujących kierunków studiów:

• Elektrotechnika (studia o profilu ogólnoakademickim),
  • Elektrotechnika (studia o profilu praktycznym, studia dulane),
  • Elektronika i telekomunikacja (studia o profilu ogólnoakademickim),
  • Ekoenergetyka (studia o profilu ogólnoakademickim)

oraz pracownicy Wydziału Elektrycznego.

Dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB, Dziekan Wydziału Elektrycznego powitał nowych członków społeczności akademickiej wydziału. Nawiązując do 70 rocznicy powołania Politechniki Białostockiej i powstania Wydziału Elektrycznego, przedstawił aktualną strukturę, uprawnienia i osiągnięcia wydziału. Zwrócił szczególną uwagę wysoki poziom kadry akademickiej wydziału, na możliwości skorzystania przez studentów z programu Erasmus+ oraz szeroką, zróżnicowaną ofertę studenckich kół naukowych działających na Wydziale Elektrycznym. Dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB zaznaczył, że przede wszystkim od samych studentów zależy jak wykorzystają czas nauki, pobytu na uczelni, w jakim stopniu rozwiną swoje umiejętności i zaangażują się w działania kół naukowych oraz organizacji i stowarzyszeń działających na uczelni.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie studentów pierwszego roku studiów, które przeprowadził dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB.

W ramach inauguracji roku nowi studenci poznali także pracowników wydziału, opiekunów poszczególnych lat studiów. Dr inż. Sławomir Kwiećkowski, Prodziekan ds. Studenckich przedstawił podstawowe informacje dotyczące przebiegu studiów i pracy Dziekanatu.