Honorowy Ambasador PB, laureat w roku 2019

03-07-2019
Honorowy Ambasador PB

Tegoroczna uroczystość wręczenia tytułów Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej odbyła się w dniu 22 czerwca, w ramach Międzynarodowego Zjazdu Absolwentów Politechniki Białostockiej – Absolwentalia 2019. W roku 2019 tytułem Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej zostało wyróżnionych dziesięciu absolwentów uczelni, legitymujących się znacznymi osiągnięciami w pracy zawodowej.

Z przyjemnością informujemy, że Honorowym Ambasadorem Politechniki Białostockiej został wyróżniony Pan mgr inż. Zdzisław Karwowski, absolwent Wydziału Elektrycznego.

Pan Zdzisław Karwowski jest Prezesem Zarządu firmy BIT S.A. Warszawa. Funkcję tę pełni od roku 2011. Doświadczenie w trakcie i zaraz po studiach zdobywał pracując dla Integratorów ICT, na stanowiskach od Specjalisty, Kierownika, Dyrektora Technicznego po Członka Zarządu czy Doradcę.

Firma BIT S.A. realizuje projekty w trzech strategicznych branżach: bezpieczeństwa, informatyki i teleinformatyki. Ma na swoim koncie liczne projekty m.in. w zakresie bezpieczeństwa państwa i ochrony obiektów strategicznych, zarówno w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej. Z rozwiązań mobilnych firmy BIT S.A. korzysta m.in. polska straż graniczna. Firma BIT S.A. zatrudnia specjalistów, techników i ekspertów z zakresu informatyki, elektroniki, telekomunikacji, automatyki, transmisji danych (stacjonarnej i bezprzewodowej), bezpieczeństwa.

Pan Zdzisław Karwowski jest również członkiem Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego PB.

Serdecznie gratulujemy zaszczytnego tytułu Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej.
Życzymy dalszych sukcesów!