Partnerzy Politechniki Białostockiej w kształceniu praktycznym

26-04-2019

Partner w kształceniu praktycznym

25 kwietnia 2019 r. po raz pierwszy w 70-letniej historii Politechniki Białostockiej został przyznany tytuł „Partner Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej” wyróżniającym się Przedsiębiorstwom w ramach pierwszej edycji programu „Partner Politechniki Białostockiej w kształceniu praktycznym”.

Organizatorem pierwszej edycji programu jest Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej. Na zaproszenie Dziekana Wydziału, dr hab. inż. Mirosława Świercza, prof. PB, akces do programu zgłosiło w roku 2018 25 przedsiębiorstw.

Certyfikaty są przyznawane pracodawcom z regionu i spoza niego, które są otwarte na kształcenie praktyczne studentów, wyróżniają się wysoką jakością realizowanego kształcenia praktycznego, a przede wszystkim są gotowe przekazywać studentom aktualną, nowoczesną wiedzę oraz kreować umiejętności i kompetencje społeczne poszukiwane przez pracodawców.

Obecnie sieć Partnerów Politechniki Białostockiej w kształceniu praktycznym, uhonorowanych dziś certyfikatami przez Prorektora ds. Rozwoju, dr hab. inż. Romana Kaczyńskiego, prof. PB, obejmuje 19 firm:

1. AC S.A.
  2. APP System Piotr Romaniuk i Spółka Sp. jawna
  3. Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A.
  4. BIT S.A.
  5. Centrum Informatyki ZETO S.A.
  6. ELAM Dariusz Jarmoc i Wspólnicy Sp. j.
  7. Electrum Sp. z o.o.
  8. Elektrometal Energetyka S.A.
  9. Elem Bursiewicz, Chmielewski Sp. j.
  10. ENEA Ciepło Sp. z o.o.
  1. ENEA Ciepło Serwis Sp. z o.o.
  2. Flextronics International Poland Sp. z o.o.
  3. PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok
  4. Plum Sp. z o.o.
  5. PPH Ekto Sp. z o.o.
  6. Promotech Sp. z o.o.
  7. PUH El-Gryc s.c. Stanisław Gryc, Paweł Gryc
  8. SMP Poland Sp. z o.o.
  9. WIMNET Mariusz Kłokowski

Więcej informacji o programie, wyróżnionych firmach znajduje się na stronie Partnerzy z certyfikatem.

Tam też Pracodawcy będą mogli zamieszczać ofertę praktyk zawodowych i staży przemysłowych dla studentów oraz aktualną ofertę miejsc pracy dla absolwentów Wydziału Elektrycznego.