Srebrny i brązowy medal studentów WE na X Międzynarodowym Turnieju Robotic Tournament 2019

08-04-2019

Robotic Tournament to międzynarodowy turniej autonomicznych robotów mobilnych odbywający się od roku 2009 w Rybniku. W tegorocznej XI edycji rozgrywanej w sobotę 6 kwietnia, objętej honorowym patronatem m.in. przez Minister Edukacji Narodowej, organizatorzy przygotowali 15 elektryzujących konkurencji, w których zarejestrowało się rekordowo 234 uczestników z liczbą 332 robotów. Oprócz zawodników z Polski organizatorzy gościli drużyny z Czech, Słowacji, Włoch czy Rumunii.

W kategorii robotów Micromouse, w której do rywalizacji przystąpiło 9 robotów, wystartowali:  Bartosiak Piotr,  Borkowski Mateusz, Chłud Michał oraz Jurkiewicz Damian, zrzeszeni w Kole Naukowym Automatyki i Robotyki. Do rywalizacji wystawili oni dwie konstrukcje. Robot „Rapid_2” powtórzył wynik z poprzednich zawodów, plasując się na II miejscu, ustępując konkurentowi z Wrocławia, natomiast debiutujący w zawodach robot „Szybcior” zajął doskonałe III miejsce.

W konkurencji LineFollower – robotycznej Formule 1, w której do rywalizacji przystąpiło 26 robotów, debiutancki start przypadł w udziale Janowi Sawczukowi, również zrzeszonemu w Kole Naukowym Automatyki i Robotyki. Przygotowany przez niego robot Andrzej1 ukończył rywalizację w rundzie kwalifikacyjnej.

Serdecznie gratulujemy!