Seminarium naukowe w dniu 10.04.2019

05-04-2019
Seminarium naukowe w dniu 10 kwietnia 2019 r.

Prelegent:

mgr inż. Ewa Piotrowska,
doktorantka Wydziału Elektrycznego PB.

Tytuł referatu:

Analiza obwodów elektrycznych zawierających elementy opisane pochodnymi o różnych rzędach niecałkowitych.

sala WE-007, Wydział Elektryczny PB, ul. Wiejska 45D.

10 kwietnia 2019 r. (środa),   10:15.

Dodatkowe informacje:

Seminarium naukowe mgr. inż. Ewy Piotrowskiej jest związane z planowanym wszczęciem przewodu doktorskiego w dyscyplinie naukowej elektrotechnika. Opiekunem naukowym pracy jest prof. dr hab. inż. Tadeusz Kaczorek.

Streszczenie:

Tematyka realizowanych prac dotyczy zastosowania rachunku różniczkowego niecałkowitego rzędu z uwzględnieniem różnych rzędów niecałkowitych do modelowania napięć i prądów w obwodach elektrycznych.
W ramach wystąpienia zostanie przedstawione równanie różniczkowe stanu wykorzystujące definicję pochodnej niecałkowitego rzędu według Caputo oraz jego rozwiązanie. Zaprezentowane będą przykłady zastosowań pochodnych niecałkowitego rzędu w różnych dziedzinach nauki. Omówione zostaną wybrane sposoby konstruowania elementów drabinkowych opisywanych pochodną o niecałkowitym rzędzie. Pokazane będą wyniki badań i symulacji odpowiedzi obwodów elektrycznych zawierających elementy niecałkowitego rzędu.
W drugiej części wystąpienia zostanie zaproponowany temat, cel, teza oraz zakres pracy. Następnie zostaną omówione dotychczasowe osiągnięcia oraz możliwe kierunki badań.