Pierwszy dzień Podlaskich Dni Młodego Elektryka za nami

01-03-2019

Pierwszy Dzień I Podlaskich Dni Młodego Elektryka za nami.

W wydarzeniu wzięło udział liczne grono studentów oraz młodzieży ze szkół średnich, w tym Zespół Szkół Mechanicznych CKP nr 2 w Białymstoku, Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku, VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Dopisali także Przedsiębiorcy z branży  elektrycznej, którzy prezentowali swoją ofertę na Energetycznych Targach Pracy. Wydział Elektryczny jako współorganizator zapewnił bogatą ofertę studenckich kół naukowych oraz umożliwił zwiedzanie Laboratoriów Wydziału. Po powitaniu przez Dziekana WE dr hab. inż. Mirosława Świercza, prof. PB oraz Prezesa Oddziału Białostockiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Pawła Mytnika rozpoczęła się część merytoryczna. Ciekawe wystąpienie miał Pan Marcin Prokop z firmy Electrum Sp. z o.o., który mówił o perspektywach pracy inżyniera w branży elektrycznej, podkreślił znaczenie logicznego myślenia oraz wszechstronnego wykształcenia po kierunkach na Wydziale Elektrycznym. Profesor Maciej Zajkowski zaintrygował słuchaczy ideą czystego światła, które przekłada się na zdrowe i czyste środowisko. Interesująco przebiegała debata z Absolwentami Politechniki Białostockiej, którzy podzielili się doświadczeniem zawodowym w tym wpływem wykształcenia zdobytego na Politechniki Białostockiej na ich dynamiczny rozwój kariery. Organizatorzy zadbali też o część popularno-naukową i zaoferowali Uczestnikom udział w Teście wiedzy elektryka, inspirowanym programem „Jeden z Dziesięciu”, a dla zwycięzców wręczono atrakcyjne nagrody.

Należy podkreślić zaangażowanie młodych członków Koła Studenckiego SEP przy politechnice Białostockiej oraz Samorządu Studentów Wydziału Elektrycznego, jak zwykle wykazali się talentem organizacyjnym, jak przystało na inżyniera elektryka.

W drugim dniu Imprezy, 1 marca Organizatorzy postawili na podniesienie poziomu wiedzy praktycznej. Zaproponowali cztery szkolenia prowadzone przez innowacyjne firmy z branży elektrycznej. Listy chętnych zamknęły się błyskawicznie. Zainteresowanie imprezą oraz liczba uczestników na szkoleniach świadczy, że Podlaskie Dni Młodego Elektryka trafiły w zapotrzebowanie młodych ludzi. Czekamy na kolejną edycję.

Foto: dr inż. J. Kusznier.