Konferencja zawodowa „Współpraca edukacji i biznesu – dwa spojrzenia”

22-02-2019

21 lutego na Wydziale Elektrycznym odbyła się 15 edycja konferencji pod hasłem „Współpraca edukacji i biznesu – dwa spojrzenia” zorganizowana przez Urząd Miejski w Białymstoku oraz Zespół Szkół Elektrycznych im. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku. Konferencja skupiła w jednym miejscu uczniów i nauczycieli szkół zawodowych, przedstawicieli władz samorządowych oraz środowiska regionalnych pracodawców.

„Kształcenie zawodowe zyskuje coraz większe znaczenie. Potrzebni są wykwalifikowani specjaliści, których często brakuje.” – powiedział Prezydent Miasta Białegostoku dr hab. Tadeusz Truskolaski podczas otwarcia konferencji. Następnie wyróżnił najlepszych uczniów publicznych szkół zawodowych Białegostoku którzy uzyskali najwyższą średnią wszystkich ocen końcowych w poprzednim roku szkolnym. Wyróżnienia otrzymało dziewiętnastu uczniów im.in. z Technikum Budowlano-Geodezyjnego im. Stefana Władysława Bryły, Zespołu Szkół Elektrycznych im. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, Technikum Handlowo-Ekonomicznego Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku, Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku, Technikum Zawodowego Nr 9 Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku i innych szkół zawodowych.

„Przedsiębiorcy, pracodawcy, firmy, to dla szkół zawodowych jest coś najważniejszego, to są motywatory dla naszych uczniów, by chcieli się uczyć, pozyskiwać dodatkowe umiejętności” – powiedziała Anna Niczyporuk, Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, która miała przybliżać oczekiwania wobec absolwenta starającego się o pracę i poszerzać wiedzę o regionalnym rynku pracy. Konferencja stworzyła możliwość nie tylko rozmowy z przyszłymi pracodawcami, ale także zapoznania się z ofertą Wydziału Elektrycznego podczas zwiedzania pracowni laboratoryjnych.

Podlaskie szkoły zawodowe mają swiadomość jak ważna jest aktywna współpraca z pracodawcami w zakresie kształcenia praktycznego. Wiele placówek edukacyjnych, w tym również nasz Wydział Elektryczny wprowadził do swojej oferty kształcenie dualne, zapewniając w ten sposób praktyczne przygotowanie do zawodu i kwalifikacje cenione na rynku pracy.

Zapraszamy na studia na Wydziale Elektrycznym!