Prezentacja WE na XIII Targach Edukacyjnych

16-01-2019

16 stycznia br. odbyły się XIII Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku, II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej.

W tegorocznej imprezie Wydział Elektryczny wystawił silną reprezentację przedstawicieli dwóch kół naukowych:

• Koło Naukowe Automatyki i Robotyki reprezentował Bartosz Wróblewski,
  • Studenckie Koło Naukowego Lux reprezentowali Mateusz Wasilewski, Paweł Olszewski, Paweł Muszyński, Bartłomiej Więsław, Kacper Makal.

Dzięki ciekawym eksperymentom i dyskusji z uczniami uczestniczącymi w targach ich prezentacje wzbudziły bardzo duże zainteresowanie. Prezentowane były miniroboty jak również światłowody, układy świetlno-optyczne, polaryzatory światła.

W ramach targów odbyły się również specjalne wykłady. Dr inż. Maciej Sadowski prezentował godzinny wykład pt. Fale elektromagnetyczne w telekomunikacji.

Poniżej fotorelacja z imprezy.