Wydział Elektryczny na Warsaw Industry Week 2018

06-11-2018

W dniach 6 -8 listopada 2018 r. odbywa się trzecia edycja targów Warsaw Industry Week. Są to Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych organizowane w Ptak Warsaw Expo. Podczas wydarzenia prezentowana jest oferta producentów i dystrybutorów z branży maszyn do obróbki metali, maszyn do obróbki drewna, obrabiarek skrawających, obrabiarek cnc, obrabiarek do obróbki plastycznej, maszyn do cięcia laserem i wodą, tokarek, narzędzi do obróbki, systemów CAD/CAM, oprogramowania dla przemysłu, automatyki i robotyki w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, narzędzi pomiarowych i metrologii przemysłowej, inżynierii utrzymania ruchu, lakiernictwa przemysłowego, osprzętu spawalniczego oraz innych rozwiązań dla szeroko pojętego przemysłu.

Industry Week odbywa się pod patronatem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Targom towarzyszą konferencje: Instrumenty Przemysłu 4.0 oraz Instytuty i Uczelnie dla Polskiej Gospodarki.

Po raz kolejny na targach uczestniczy Politechnika Białostocka, która wystawia się w ramach Klastra Obróbki Metali. Powierzchnia wystawiennicza Klastra to łącznie 425 m2. W tym roku osiągnięcia badawcze przedstawia Wydział Elektryczny oraz Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej.

Na targach prezentujemy następujące rozwiązania naszych zespołów badawczych:

• Wysokosprawne przekształtniki podwyższające DC/DC (dr inż. Adam Tomaszuk, mgr inż. Michał Harasimczuk),
  • Technologię szkieł i światłowodów aktywnych do zastosowań fotonicznych (dr hab. inż. Marcin Kochanowicz),
  • Modularny system obserwacyjno-inspekcyjny oparty na latającej platformie wielowirnikowej zasilanej ze stacji naziemnej (dr inż. Wojciech Walendziuk we współpracy z firmą Moose).

Ponadto demonstrowane są patenty zgłoszone przez pracowników Wydziału: dr. inż. Wojciecha Walendziuka i dr inż. Adama Idźkowskiego: Układ elektryczny do sekwencyjnego pomiaru czterech różnic lub sum przyrostów rezystancji, patent nr 221900 oraz Układ z dwoma źródłami prądowymi do jednoczesnego pomiaru dwóch różnic przyrostów rezystancji, patent nr 220870, a także patent Aktywny światłowód dwurdzeniowy autorstwa dr hab. inż. Marcina Kochanowicza, dr hab. inż. Dominika Dorosza oraz dr inż. Jacka Żmojdy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska E365.