Wizyta Przedszkola Samorządowego nr 78 w Białymstoku

11-10-2018

W dniu 11 października na Wydziale Elektrycznym odbyła się wycieczka uczniów Przedszkola Samorządowego nr 78 w Białymstoku. Maluchy w pierwszej kolejności zwiedziły Katedrę Elektroenergetyki, Fotoniki i Techniki Świetlnej, gdzie w Laboratorium bawiły się światłem, mieszaniem barw, dowiedziały się jak wygląda i działa światłowód. Kolejne atrakcje przygotowała Katedra Elektrotechniki Teoretycznej i Metrologii, gdzie m.in. dzieci poznały zasady działania kamery termowizyjnej i co to jest ciepło a także mogły się zmierzyć w konkursie na najgłośniejsze dziecko. Dr inż. Paweł Myszkowski oprowadził młodych po muzeum Almaria, gdzie mogły podziwiać pierwsze telefony, wagi, maszyny do pisania, kalkulatory, klepsydry. Na zakończenie dr inż. Wojciech Walendziuk pokazał najmłodszym latające drony, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Wizytę upamietniono wspólnym zdjęciem. Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy w najmłodszych zainteresowanie techniką i kiedyś zasilą szeregi naszych Studentów. Zapraszamy!

Wycieczka została zorganizowana przez Katedrę Elektrotechniki Teoretycznej i Metrologii WE.