Inauguracja studiów dualnych na kierunku Elektotechnika

11-10-2018

W dniu 10 października 2018 r. zostały podpisane umowy o współpracy pomiędzy Politechniką Białostocką i firmami działającymi w Białymstoku i województwie podlaskim, uczestniczącymi w programie kształcenia praktycznego studentów. Uroczystość była związana z uruchomieniem po raz pierwszy w Politechnice Białostockiej studiów o profilu praktycznym, realizowanych w formie studiów dualnych na Wydziale Elektrycznym. Studia są prowadzone na kierunku elektrotechnika.

Przeprowadzona została immatrykulacja studentów pierwszego rocznika studiów dualnych na Wydziale Elektrycznym PB.

W uroczystości wziął udział Jego Magnificencja Rektor Politechniki Białostockiej oraz przedstawiciele przedsiębiorstw, w których będą prowadzone zajęcia praktyczne:

• AC S.A.;
  • Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A.;
  • Elektrometal Energetyka S.A.;
  • Elektromontaż Wschód Sp. z o.o.;
  • Pracownia Projektowa ENSPRO Sp. z o.o.;
  • PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok;
  • Plum Sp. z o.o.;
  • Promotech Sp. z o.o.;
  • Pronar Sp. z o.o.;
  • SMP Poland Sp. z o.o.;
  • Rosti Poland Sp. z o.o.;
  • TEMA Sp z o.o.

W trakcie uroczystości zabrali głos:

• JM Rektor Politechniki Białostockiej, prof. dr hab. inż. Lech Dzienis;
  • dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB, Dziekan Wydziału Elektryczne PB;
  • Bogusław Łącki, Prezes firmy Automatyka Pomiary Sterowanie S.A., Wiceprezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Białystok;
  • Sergiusz Martyniuk, Prezes Rady Właścicieli Pronar Sp. z o.o.

Poniżej relacja fotograficzna z uroczystości (część zdjęć zamieszczona dzięki uprzejmości Działu Promocji PB).

Relacja z uroczystości na głównej stronie internetowej Politechniki Białostockiej.