Konferencja SONEL 2018

30-09-2018

W dniu 27 września 2018 roku  na Wydziale Elektrycznym  PB odbyła się już XXV Jubileuszowa Konferencja  Naukowo –Techniczna pt.   „Nowoczesne metody diagnostyki instalacji i urządzeń elektroenergetycznych”. Organizatorami spotkania, które zgromadziło blisko 150 osób z całego naszego północno-wschodniego  regionu polski była Katedra Elektroenergetyki, Fotoniki i Techniki Świetlnej   Wydziału Elektrycznego PB,  Koło Zakładowe SEP działające przy Politechnice Białostockiej oraz nieocenieni partnerzy reprezentujący przemysł tzn. firma SONEL  S.A.  ze  Świdnicy oraz  Hurtownia Materiałów Elektrycznych ELKOND z  Białegostoku. Patronat medialny  nad konferencją sprawowało natomiast czasopismo naukowo-techniczne „Wiadomości Elektrotechniczne”.

Konferencja była doskonałym miejscem połączenia wiedzy akademickiej przekazywanej przez pracowników naukowych  Wydziału Elektrycznego oraz doświadczeń praktycznych związanych z diagnostyką instalacji i urządzeń elektroenergetycznych, którymi dzielili się przedstawiciele współorganizatorów konferencji.  Wiedza ta była przekazywana nie tylko na auli audytoryjnej, ale także w kuluarach konferencji, gdzie toczyły się długie rozmowy związane z problemami  z jakimi na co dzień spotykają się pracownicy energetyki zawodowej.

Bardzo duże zainteresowanie przedstawioną tematyką, daje gwarancję na kolejne udane spotkania nauki i  praktyki w ramach kolejnych konferencji  organizowanych na Wydziale Elektrycznym PB.

Foto z konferencji