Seminarium ELSEP 2018: Nowoczesne technologie w stacjach i sieciach elektro-energetycznych

08-05-2018
ELSEP 2018: informacja o seminarium

W dniu 17 maja 2018 odbędzie się XVI seminarium szkoleniowe ELSEP 2018: Nowoczesne technologie w stacjach i sieciach elektroenergetycznych.

Coroczne spotkanie kadry inżynieryjno-technicznej  wiodących firm z branży elektrotechniki i energetyki odbywa się pod patronatem Rektora Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Lecha Dzienisa.

Organizatorami seminarium są:

Obrady zostały zaplanowane w dniu 17 maja 2018 r., od godziny 9:00 do 15:00. Seminarium odbędzie się w Auli 1 (Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45D).

W trakcie seminarium odbędą się prezentacje firm i wyrobów elektroenergetycznych. Program tegorocznego seminarium przewiduje następujące wystąpienia:

• Marcin A. Sulkowski: Współpraca prosumenckich układów OZE z lokalnymi instalacjami w świetle procesów normalizacyjnych i rozwoju technologii SMART;
  • Grzegosz Hołdyński, Zbigniew Skibko, Radosław Wiśniewski: Zastosowanie filtrów aktywnych w sieciach przemysłowych;
  • Dariusz Sajewicz, Mariusz Radziszewski: Aktualne potrzeby eksploatacyjne sieci i urządzeń SN – nowe zadania zespołów automatyki zabezpieczeniowej;
  • Janusz Budniok: U progu rewolucji w podejściu do uziemień w energetyce;
  • Lesław Kwidzyński: Nowoczesne metody układania kabli elektroenergetycznych;
  • Zbigniew Janiak, Błażej Sobczak: Pierwsza w Polsce rozbudowa istniejącej rozdzielnicy 110 kV GIS o polach istniejącego producenta, gwarantująca pełną kompatybilność i funkcjonalność pracy rozdzielnicy;
  • Marcin Lizner, Błażej Sobczak: Zabezpieczenie nadrzędne rozdzielni średniego napięcia.

Ulotka dotycząca ELSEP 2018 udostępniona przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Białostocki.