Seminarium naukowe w dniu 31.01.2018 r.

30-01-2018

Prelegent:

mgr inż. Adam Steckiewicz,
doktorant Wydziału Elektrycznego PB.

Tytuł referatu:

Modelowanie oraz optymalizacja właściwości elektrycznych periodycznych materiałów warstwowych.

sala WE-215, Wydział Elektryczny PB, ul. Wiejska 45D.

31 stycznia 2018 r. (środa),   10:15.

Dodatkowe informacje:

Seminarium naukowe mgr. inż. Adama Steckiewicza jest związane z planowanym wszczęciem przewodu doktorskiego w dyscyplinie naukowej elektrotechnika. Opiekunem naukowym pracy jest dr hab. inż. Bogusław Butryło.

Streszczenie:

Scharakteryzowane zostaną metody obliczania zastępczych parametrów elektrycznych materiałów laminarnych, składających się z komórek o dobieranej geometrii, periodycznie rozłożonych w strukturze 2D. Przedstawione zostaną wybrane rezultaty ich analizy polowej ze względu na zjawiska elektryczne. Omówione będą modele numeryczne i obwodowe układów składających się ze znacznej liczby elementów. Zaprezentowane zostaną również wyniki zastosowania algorytmu Particle Swarm Optimization do optymalizacji parametrów geometrycznych komórek, w celu uzyskania pożądanego pasma przenoszenia.