Wizyta zagranicznych naukowców na Wydziale Elektrycznym

08-12-2017

W ramach programu International Training Week, w dniach 4 – 8 grudnia 2017 r., Wydział Elektryczny odwiedzili pracownicy uczelni wyższych z Europy i Ameryki Południowej.
W spotkaniu z pracownikami wydziału uczestniczyli przedstawiciele następujących uczelni:

• C. M. Bravo Villafuerte (Universidad Autonoma Tomas Frias Potosi, Boliwia),
  • J. A. Palacios Fernández (Universidad Nacional de Itapúa, Paragwaj),
  • M. Rosić (University of Kragujevac, Serbia),
  • D. Milović (University of Nis, Serbia),
  • D. Milić (University of Nis, Serbia),
  • L. N. López (Universidad Nacional de Misiones, Argentyna).

Goście mieli okazję zapoznać się z zasadami kształcenia na Wydziale Elektrycznym, odwiedzili laboratoria dydaktyczne i naukowe, m.in. podstaw elektroniki, techniki wysokich napięć oraz techniki światłowodowej. Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń dotyczących zasad i warunków kształcenia na studiach inżynierskich i magisterskich.