Konkurs Niesamowita Maszyna PB dla uczniów szkół średnich

09-10-2017
Konkurs dla uczniów szkół średnich Niesamowita Maszyna

Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu Niesamowita Maszyna. Głównym organizatorem konkursu jest Politechnika Białostocka, zaś partnerem – Program Odkrywcy Diamentów.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas maturalnych z terenu całej Polski, którym bliska jest tematyka fizyki, budowania, konstruowania, wprawiania obiektów w ruch i ciąg przyczynowo-skutkowy. Uczestnicy konkursu mają za zadnie opracować koncepcję, zbudować proste stanowisko oraz nagrać film prezentujący maszynę, która powinna pracować samodzielnie i składać się z połączonych ze sobą mechanizmów.

Regulamin, terminy zgłoszeń, wymagania oraz pozostałe informacje dotyczące konkursu są dostępne na stronie internetowej.