Posiedzenie Rady Przemysłowo-Programowej w dniu 1.06.2017 r.

01-06-2017

Porządek posiedzenia
Rady Przemysłowo-Programowej
Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej
w dniu 1 czerwca 2017 r. godz. 10:00
w sali Rady Wydziału Elektrycznego (007)

1. Przyjęcie porządku obrad posiedzenia Rady Przemysłowo-Programowej.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Rady Przemysłowo-Programowej.
  3. Debata na temat: „Identyfikacja potrzeb przedsiębiorców w zakresie wsparcia rozwoju kompetencji kadry inżynierskiej”:
    • Kształcenie dla potrzeb przemysłu na przykładzie studiów dualnych i studiów podyplomowych (Jarosław Werdoni, Przewodniczący Uczelnianej Komisji ds. Jakości Kształcenia),
    • Kształcenie praktyczne na przykładzie Siemens Mechatronic Systems Certification Program (Mirosław Kuligowski, Siemens),
    • Wyniki ankiety na temat potrzeb pracodawców w zakresie wiedzy i umiejętności inżyniera-elektronika (Mirosław Świercz, Dziekan WE),
    • Program „Studiujesz? Praktykuj!” w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym POWER 2014-2020 (Wojciech Trzasko, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy),
    • PARP – Baza usług rozwojowych (Wojciech Trzasko, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy).
  4. Podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania zmodernizowanych planów i programu kształcenia studiów pierwszego stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych, na kierunku elektronika i telekomunikacja (Mirosław Świercz, Dziekan WE).
  5. Podjęcie uchwały w sprawie wniosku do Dziekana o przeprowadzenie na kolejnym posiedzeniu Rady Przemysłowo-Programowej debaty na temat „Przemysł 4.0 – wyzwania transformacji przemysłowej w regionie”.
  6. Sprawy różne.