Rozpoczęcie naboru wniosków w konkursie o nagrodę im. prof. M. Busłowicza

27-05-2019
Konkurs o nagrodę im. prof. Mikołaja Busłowicza
Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej ogłasza rozpoczęcie naboru wniosków do konkursu o nagrodę imienia prof. dr. hab. inż. Mikołaja Busłowicza za wyróżniające osiągnięcia naukowe w roku 2018.

Nagroda jest przyznawana zgodnie z zasadami określonymi w uchwale Senatu Politechniki Białostockiej nr 588/XXXVI/XIV/2016.
Laureatami nagrody są osoby , które w danym roku kalendarzowym uzyskały wyróżniające osiągnięcia naukowe zaprezentowane w monografii, publikacjach naukowych, rozprawie doktorskiej lub pracy magisterskiej w dyscyplinach: automatyka i robotyka, elektrotechnika, elektronika.
Wnioski do nagrody rozpatruje kapituła powołana przez JM Rektora Politechniki Białostockiej, w składzie:
  • pani Wanda Busłowicz – członek honorowy kapituły,
  • prof. dr hab. inż. Tadeusz Kaczorek  – przewodniczący kapituły,
  • prof. dr hab. inż. Jerzy Gołębiowski – członek kapituły,
  • prof. dr hab. inż. Andrzej Sikorski – członek kapituły.

Nagrody pieniężne są fundowane przez Panią Wandę Busłowicz, z własnych środków finansowych. Liczbę i wysokość poszczególnych nagród pieniężnych ustala kapituła konkursu.

Wnioski konkursowe (w formie papierowej) należy składać w sekretariacie Katedry Automatyki i Elektroniki WE PB (p. 231). W roku 2019 termin składania wniosków upływa w dniu 1 lipca. Przesunięcie terminu zgłaszania kandydatur wynika z tego, że dzień 30 czerwca 2019 r. przypada w niedzielę.

Wręczenie dyplomów okolicznościowych i nagród pieniężnych odbędzie się podczas obchodów Święta Politechniki Białostockiej w roku 2019.

Lista dotychczasowych laureatów nagrody im. prof. M.  Busłowicza.

Strona internetowa dotycząca konkursu (ogólne informacje).

Regulamin Konkursu o Nagrodę im. prof. M. Busłowicza

Wniosek o przyznanie Nagrody im. prof. M. Busłowicza