Sukcesy studentów WE – Bałtyckie Bitwy Robotów

21-05-2019
Bałtyckie Bitwy Robotów 2019

Bałtyckie Bitwy Robotów, które odbyły się w dniach 17-19 majaGdańskim Parku Naukowo-Technologicznym to niezwykle interesujące wydarzenie, które łączy w sobie turniej robotyki, konferencję studencką skierowaną do zespołów konstruktorskich oraz RoboHackathon, podczas którego drużyny mając do swojej dyspozycji drukarki 3D, sprzęt elektroniczny i 40 godzin ciągłej pracy muszą zbudować zgodną z wymaganiami konstrukcję robota. Kończy się on finałową bitwą, gdzie zwycięzcą zostaje ostatni poruszający się robot.

W kategorii robotów Micromouse, w turnieju robotyki wystartowali: Piotr BartosiakMateusz Borkowski, Michał Chłud oraz Damian Jurkiewicz, zrzeszeni w Kole Naukowym Automatyki i Robotyki. Do rywalizacji wystawili oni swoje dwie flagowe konstrukcje. Robot „Szybcior” poprawił swój wynik z poprzednich zawodów, plasując się na II miejscu, ustępując dobrze dysponowanemu konkurentowi z Wrocławia, natomiast robot „Rapid_2” zajął III miejsce.

W konkurencji LineFollower – robotycznej Formule 1, w której do rywalizacji tradycyjnie ze względu na ogromne emocje, przystąpiło najwięcej konstrukcji, wystartował robot przygotowany przez Jana Sawczuka. Robot „Andrzej1” uplasował się na VI miejscu w rundzie kwalifikacyjnej. Do rundy finałowej zabrakło tylko 1,5 sekundy.

Serdecznie gratulujemy!