Praktyki studenckie w roku akademickim 2017/2018

05-12-2017

Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia

1. Czas trwania praktyki: 4 tygodnie.
  2. Studenci mogą odbyć praktykę po II lub III roku. Praktyka na VII semestrze będzie wpisana jako przedmiot z przypisanymi punktami ECTS.
  3. Praktyki w terminach (jeden z terminów): 02.07 – 27.07.2018 (I termin) lub 06.08 – 31.08.2018 (II termin).
  4. Praktyka obowiązkowa dla studentów III roku na kierunkach:
  • elektrotechnika (ES1, studia stacjonarne),
  • elektronika i telekomunikacja (TS1, studia stacjonarne),
  • ekoenergetyka (EKS1, studia stacjonarne),
  • elektrotechnika (EZ1, studia stacjonarne).

Studia stacjonarne  i niestacjonarne  II stopnia

1. Czas trwania praktyki: 2 tygodnie.
  2. Terminy praktyk (jeden z terminów):
  • 01.07 – 13.07.2018
  • 16.07 – 27.07.2018
  • 30.07 – 10.08.2018
  • 20.08 – 31.08.2018

Sposoby odbycia praktyki oraz możliwości jej zaliczenia na podstawie innych form aktywności zawodowej

1. Studenci mogą odbyć praktykę na podstawie skierowania przez Wydział  (zapisy w kwietniu 2018 r.).
  2. Studenci mogą odbyć praktykę indywidualną na podstawie złożonego podania z programem praktyki oraz za zgodą zakładu pracy. Podania z kompletem dokumentów należy złożyć w Dziekanacie do 30 marca 2018 r. Mogą to być dowolne zakłady związane z kierunkiem studiów, w tym znajdujące się  w Białymstoku lub w miejscu zamieszkania.
    Wzór podania o wyrażenie zgody na odbycie praktyki indywidualnej.
    Wykaz zakładów w Białymstoku, które przyjmują na praktyki.
  3. Studenci mogą mieć zaliczoną praktykę na podstawie:
  • zatrudnienia studenta w kraju lub zagranicą, jeśli charakter pracy spełnia wymagania dotyczące ramowego programu praktyki (wymagania opisane w załączniku nr 3),
  • udziału studenta w obozie naukowym o profilu zgodnym z programem praktyki,
  • innej formy aktywności zawodowej spełniające wymagania praktyki.

Przy ubieganiu się o zaliczenie praktyki (jeśli już zaistniały takie sytuacje) należy złożyć właściwe podanie w Dziekanacie do 30 marca 2018 r.

Wymagania dotyczące ramowego programu praktyk (załącznik nr 3).

Wzór podania o zaliczenie pracy w poczet praktyki.

Studenci, którzy będą pracować w okresie wakacji a chcieliby zaliczyć pracę w poczet praktyki, mogą złożyć podanie o zaliczenie do 14 września 2018 r. Dotyczy to jedynie studentów II roku studiów I stopnia oraz studentów II stopnia. Studenci II stopnia muszą mieć zaliczoną praktykę przed złożeniem pracy.

Dzienniczek praktyk

W czasie praktyki należy prowadzić dzienniczek praktyk zgodnie z wymaganym wzorcem.

Wzór dzienniczka praktyk dla studentów I stopnia.

Wzór dzienniczka praktyk dla studentów II stopnia.